Genadijaus Šičko biografija

11328989_10152846959266244_1084360968_n

Genadijus Šičko gimė 1922 gegužės 22 dieną, Baltarusijoje, Minsko regione. G. Šičko tėvas – Andrėjus Šičko buvo aštuoniais metais vyresnis už savo žmoną  Olgą, pora susipažino Petrograde, neramiais 1918 metais. Andrejus Šičko buvo gabus, kūrybingas, smalsus bei mėgstantis pokyčius žmogus, nuolat ieškantis kažko geresnio, įdomesnio. Šeima netrukus persikraustė į Inozemstvo, vadinamą Šiaurės Kaukazo rojaus kampeliu. Ten Genadijus Šičko baigė mokyklą ir įstojo į Karinę jūrininkų – artileristų mokyklą.

Antrasis pasaulinis karas G. Šičko pasivijo Volgos flotilėje 1942, kur jis buvo atsiųstas tarnauti iš Šiaurės Kaukazo karinės apygardos. 1942 metų lapkričio mėnesį Genadijus buvo sunkiai sužeistas. Jis ilgai gydėsi sužeistas kojas bei kraujo užkrėtimą. Pusantrų metų praleido Volsko bei Kirovo ligoninėse. Tuo metu buvo akimirkų, kai atrodė, jog vilties nebėra. Ypač kai vyriausias ligoninės gydytojas rekomendavo  amputuoti koją. Tačiau G. Šičko nedavė sutikimo bei užsispyrimo, tikėjimo, medicinos personalo rūpesčio bei specialiai jam verdamų žolinių preparatų dėka išvengė amputacijos.

Nuo 1944 metų G. Šičko užsiėmė pedagogine veikla – buvo paskirtas į Leningrado (dabar Sankt Peterburgo) Karinės jūrininkų katedros, mechanikos ir optikos institutą. 1954 metais Leningrado universiteto filosofijos fakultete baigė psichologiją. Vėliau net 32 metus dirbo Eksperimentinės medicinos institute. Genadijus Šičko mirė 1986 metų lapktičio 3 dieną būdamas 64 metų. (Iš knygos Šičko L.P. – Drozdovoj  „Он пришел дать нам веру“)

Pagrindiniai Genadijaus Šičko atradimai žmogaus fiziologijoje:

  1. G. Šičko atrado kiekvieno žmogaus gebėjimą užsiprogramuoti save nuo žalingų įpročių, pasitelkiant socialinę –psichologinę sistemą.
  2. G. Šičko nustatė, jog prieš einant miegoti užrašytas žodis veikia individo sąmonę ir pasąmonę dešimtis kartų labiau negu ištartas, išgirstas ar perskaitytas žodis.
  3. Jo atlikti tyrimai parodė, kad kenksmingos (destruktyvios) programos žmogaus sąmonėje efektyviausiai pasinaikina miego metu, kai prieš miegą yra rašomas specialus dienoraštis (savitaiga sustiprėja) .
  4. G. Šičko nustatė, jog žmonės nekalti dėl savo blogų įpročių (alkoholizmo, rūkymo, persivalgymo ir kt.), juos taip išmokė jų aplinka, jie tapo savo blogų įpročių vergais.

G. Šičko metodas:

  1. Metodas kurį sukūrė Genadijus Šičko yra psicho loginis/pedagoginis, neatliekamos jokios medicininės intervencijos.
  2. G. Šičko mokymo esmė – formuoti žmoguje norą ir poreikį savarankiškai bei aktyviai veikti atstatant savo sveikatą, tai yra žmogaus laisvanoriškas ir sąmoningas sveiko, blaivaus gyvenimo pasirinkimas.
  3. Pats metodas yra skirtas griauti aplinkos suformuotus įdingus stereotipus bei perprogramuoti sąmonę ir pasąmonę klausos, regos, kalbos bei rašomo teksto pagalba. Didelę reikšmę turi motorinė atmintis, todėl ypatingas dėmesys skiriamas dienoraščio rašymui.
  4. Šis metodas yra labai veiksmingas, jo efektyvumas priklauso nuo dviejų veiksnių:

  – noro atsikratyti žalingų ydų;

 – tiksliai įgyvendinti visas metodo rekomendacijas.