Berniukas prašo pridegti jam cigaretę, praeivių reakcija tiesiog šokiruoja!

 Vaizdo klipas iš Youtube.com

Filmavimo grupė gatvėje filmavo žmonių reakcijas į vaiką prašantį pridegti jam cigaretę. Žmonės reaguoja įvairiai, vieni paveja berniuką šalin, kiti padeda prisidegti, pasiteisindami tuo, jog patys pradėjo rūkyti tokiame amžiuje. Įdomiausia tai, kad praeiviai rūkydami patys aiškina vaikui apie rūkymo sukeliamas ligas.

Tačiau pabaigoje įvyksta kai kas neįtikėtino! Berniukas atsitiktinai paprašo prisidegti pas vyrą sirgusį  gerklės vėžiu. Ši griebianti už širdies akistata priverčia susimąstyti, vyras papasakoja apie savo ligą bei jos paliktus randus, atskleidžia, jog anksčiau surūkydavo po du pakelius cigarečių per dieną. Dažai žiūrėdami į socialines reklamas nukreiptas prieš rūkymą negalvojame, kad už jų slypi žmonės bei jų skaudžios istorijos, užmerkiame akis, nes tai juk tiesiog paveikslėliai. Vaiko ašaros ir pažadas, kad niekada gyvenime nerūkys graudina, o kartu ir padeda suvokti, jog vien bevardžių nuotraukų nepakanka, su jomis sunku tapatintis, bet pamačius kito žmogaus skausmą ir randus sudėtingiau likti abejingam.

PSO duomenimis (2013m.) kasmet dėl rūkymo sukeltų ligų pasaulyje miršta 6 milijonai žmonių. Jei ši tendencija nepasikeis 2030-aisiais mirštančiųjų nuo šios priklausomybės padaugės iki 8 milijonų.