Manote, kad cigaretė – tai tiesiog tabakas suvyniotas į popierių? Deja, deja… Be popieriaus ir tabako cigaretės papildomai turi dar „tik“ 597 ingredientus, kuriuos į save traukiate rūkydami. Kai kurie iš jų pridedami dėl kvapo, tačiau didžioji dalis ingredientų įeinančių į „vėžio lazdelių” sudėtį yra skirta žmonėms sukelti priklausomybę. Taigi, jei jūs negalite mesti rūkyti, tai surišta ne vien tik su nikotinu.
Šiandien papasakosime kokia gi yra tikroji cigarečių sudėtis:
Tabakas – žaliasis lapinis augalas, kuris auga šilto klimato kraštuose. Auginimo proceso metu, ūkininkai naudoja didelius kiekius cheminių medžiagų: trąšas dirvožemiui ir insekticidus vabzdžiams naikinti. Po derliaus nuėmimo, tabaką džiovina specialiose mašinose, smulkina lapus į mažus gabaliukus. Šiame etape į tabaką prideda skonio, kvapo ir kitų sintetinių cheminių medžiagų.
Tam kad panaikinti kartų tabako skonį į jį prideda chemikalų, tokiu būdu dar daugiau žmonių pasikabina ant nikotino kabliuko.
Viena cigarečių “recepto” sudedamoji dalis, pagal savo sudėtį, labai primena raketinio kuro sudėtį. Ji yra naudojama, kad cigaretė degtų labai aukštoje temperatūroje, dėl to nikotinas pasiverčia garais ir tampa lengviau pasisavinamas per plaučius.
Taipogi amoniakas yra įmaišomas į cigaretes, tam, kad nikotino garai būtų greičiau įsisavinami per plaučius.
Štai dar keli nuodingi cigarečių ingredientai, kurie daro jas skanesnėmis ir labiau kvepiančiomis:
Nikelis: kancerogenas, nuodas, jis sukelia problemų virškinimo trakte.
Benzolis: Naudojamas sukurti dažus, sintetiniam kaučiukui.
Arsenas: naudojamas žiurkių nuodų gamybai.
Butanas: suskystintos dujos, kurios yra žiebtuvėliuose.
Kadmis: naudojamas baterijų ir akumuliatorių gamybai.
Cianidas: mirtinas nuodas.
DDT: mirtinai nuodingos dujos.
Etilo furoatas: gali sukelti kepenų pažeidimus.
Švinas: yra toksiškas vartojant didelėmis dozėmis.
Formaldehidas: naudojamas balzamavimui ir lavonų saugojimui.
Metoprenas: insekticidas.
Naftalinas: pristatymo nereikalauja.
Metilizocianatas: per atsitiktinį išpurškimą į orą 1984 metais Indijoje žuvo 2000 žmonių.
Acetonas: Medžiaga, kuri suteikia savitą kvapą nagų lakui bei skirta jo nuėmimui.
Dažniausiai yra prisimenamos tik trys toksinės rūkalų sudedamosios dalys: nikotinas, dervos ir anglies monoksidas.
Nikotinas – galingas nuodas, vienas lašas patekęs ant liežuvio gali nužudyti arklį.
Dervos – klampios, „riebios” medžiagos, kurios lieka ant vidinio plaučių paviršiaus. Dėl jų, plaučiai pajuoduoja, prasideda kosulys.
Anglies monoksidas – nuodingos toksinės dujos. Rūkalius įkvepia jų tiek, kiek būtų periodiškai kvėpavęs kelių centimetrų atstumu nuo užkurto automobilio duslintuvo. Šios dujos trukdo normaliam plaučių darbui, kenkia širdies ir kraujagyslių sistemai, naikina gleivinę.
Šią chemijos periodinę elementų lentelę, beveik pilna jos sudėtimi, gamintojai pakiša mums cigarečių pakuotėse, ir mes mielai tam leidžiame savo sunkiai uždirbamus pinigus. Jei niekaip negalite mesti rūkyti, tikimės, kad šis straipsnis privers susimąstyti. Ar vis dar norite nuodyti save ir kitus cigaretėmis?
Būkite sveiki ir laimingi!