Kaip atrodys tavo veidas jeigu rūkysi?

Vaizdo klipas iš buzzfeed.com

Papilkėjusi oda, pigmentinės dėmės, rūkymo raukšlės, pageltę dantys bei nuolat pavargusi išvaizda yra nikotino priklausomybės kaina, kurią sumokės kiekvienas rūkorius. Tai įvyksta dėl to, kad nikotinas pablogina viršutinių odos sluoksnių aprūpinimą krauju, oda tampa blyški, sausa, šerpetojanti. Rūkymas skatina raukšlių atsiradimą, nes trikdo kolageno gamybą. Nepamirškime „gaivaus“ burnos kvapo, kosulio, pageltonavusių nagų ir pirštų galiukų.

Aukščiau esančiame vaizdo įraše, trys savanoriai pamatė, kas nutiks jeigu jie neatsisakys šio žalingo įpročio. Grimo meistrai su dr. Hays pagalba (jis yra priklausomybės nuo nikotino centro direktorius, JAV) parodė kaip priklausomybė nuo nikotino įtakoja išvaizdą rūkant 20 – 30 metų. Projekte dalyvavo skirtingą rūkymo stažą turintys savanoriai, atsižvelgiant į tai grimuotojai pakoregavo jų išvaizdą, rezultatas privertė susimąstyti.

Specialistų teigimu, metus rūkyti, jau po dviejų savaičių pradeda slopti kosulys, tai vyksta ne iš karto, plaučiams juk reikia pašalinti nuodingų medžiagų sankaupas. Praėjus trims mėnesiams palaipsniui išsilygina odos spalva, o be cigaretės ištvėrus metus, išnyksta net ryškiausi rūkymo požymiai – pageltę dantys ir pirštų galiukai.

Jeigu neesi motyvuotas mesti rūkyti dėl savo sveikatos, vėžio, infarkto ar insulto rizikos, gal paveiks tai, kad tiesiog labai šlykščiai atrodysi ateityje?