4 mitai apie alkoholio naudą!

Taigi, kaip alkoholio vartojimas gali „pasitarnauti“ mūsų sveikatai? Ar yra nors viena priežastis, dėl kurios reikėtų saikingai, kaip priimta sakyti – „kultūringai“ vartoti?

Mitas: Kaukazo gyventojai geria daug vyno ir gyvena po daugiau nei 100 metų!

Ilgaamžiškumo reiškinys Kaukazo regione tikrai buvo rastas! Tačiau, tai buvo trys mažos musulmonų gyvenvietės aukštai, aukštai Kaukazo kalnuose. Nuostabiai švarus oras, grynas šaltinio vanduo ir tikriems musulmonams būdingas santūrus gyvenimo būdas (kaip žinia islamas griežtai draudžia alkoholio vartojimą). Tačiau jokių ilgaamžiškumu išsiskiriančių gyvenviečių nebuvo rasta Gruzijoje ar Armėnijoje, kuriose vyrauja ilgaamžė alkoholio vartojimo „kultūra“. Taigi vartojanti Kaukazo dalis ilgaamžiškumu tikrai neišsiskiria.

Mitas: Degtinė žiemą sušildo

Esantis žmogaus organizme alkoholis skatina odos porų atidarymą (vazodilataciją), dėl to organizmas tiesiogiai netenka šilumos. Karščio pojūtis atsiranda nuo to, kad žmogaus šilumai išgaruojant pro atsidariusias poras ji kaupiasi tarp drabužių bei sukelia žmogui didesnį, apgaulingą šilumos pojūtį. Vartojant alkoholį šaltyje kūnas greičiau praranda šilumą, greičiau atšąla vidaus organai, dėl to žymiai didėja nušalimo grėsmė. Dažniausiai žiemos metu aptikus negyvai sušalusių žmonių, jų organizme randama alkoholio. Kartais apgirtę žmonės, esant apgaulingam šilumos pliūpsniui, išsirengia bei dar greičiau sušąla. Specialistai, esant šaltam orui, rekomenduoja vartoti šiltus, saldžius gėrimus, jie labiausiai padeda palaikyti kūno temperatūrą.

Vazodilatacija įvyksta tada, kai kraujagyslių vidaus sienelės atsipalaiduoja ir išsiplečia, tai leidžia kraujui tekėti per jas lengviau. Dėl to vazodilatacijos metu mažėja kraujo spaudimas. Tai gali įvykti natūraliai ar dėl narkotinių medžiagų vartojimo.

Mitas: Saikingai vartoti alkoholį yra sveika, tai prailgina gyvenimą!

Tyrėjai atrado fenomeną, statistiniai duomenys rodo, kad paėmus tris kategorijas žmonių – alkoholikus, vartojančius saikingai ir blaivininkus, paaiškėjo, jog vidutiniškai ilgiausiai gyvena  saikingai alkoholį vartojantys, blaivininkai gyvena kiek trumpiau, o alkoholikai trumpiausiai. Taigi kyla logiškas klausimas – kodėl saikingai vartojantys vidutiniškai gyvena ilgiau nei blaivininkai? Kodėl tada mes propaguojam blaivybę?

Tačiau įsižiūrėjus į šiuos statistinius duomenis aiškėja, kad abstinentų grupė buvo sudaryta ne tik iš tiesiog alkoholio nevartojančių blaivininkų, bet ir negalinčių jo vartoti dėl problemų su sveikata, įgimtomis ligomis bei buvusių alkoholikų, kurių organizmui jau pakenkė ilgalaikis alkoholio vartojimas (sergančių kepenų ciroze, širdies ligomis bei kitomis lėtinėmis ligomis). Taigi blaivininkų grupę sudarė pakankamai daug ligotų žmonių, kurie iškreipė statistinius parodymus bei pablogino vidurkį. Gyvenimo trukmę skaičiuojant vien blaivininkams, prieš tai neturėjusiems problemų su alkoholio vartojimu, statistiniai duomenys būna kitokie, gyvenimo trukme jie neabejotinai lenkia saikingai vartojančius!

Puikus to pavyzdys nė lašo alkoholio gyvenime negėręs Fiodoras Uglovas (1904 – 2008), jis buvo žymus Rusijos profesorius, chirurgas, rašytojas bei visuomenės veikėjas, 1994 metais įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip vyriausias pasaulyje praktikuojantis chirurgas (iki 100 metų).

Fiodoras Uglovas apie alkoholį:

,,Alkoholis – ne mažesnė blogybė negu bet kokie kiti narkotikai. Bet kokia alkoholio dozė užkemša smegenų kraujagysles, nebepatenka eritrocitai ir smegenų ląstelės po kurio laiko žūva. Net saikingai vartojant alkoholį žmogaus smegenyse lieka ištisas mirusių nervų ląstelių kapinynas. O po keleto metų tokios smegenys susiraukšlėja, sumažėja jų apimtis. Taigi, alkoholis – tikras nuodas“. Plačiau >>>

Mitas: Alkoholis pašalina stresą, atpalaiduoja

Pasaulinė Sveikatos Organizacija ir kiti mokslininkai alkoholį vienareikšmiškai priskiria prie depresantų. Nepaisant plačiai paplitusios nuomonės, kad alkoholis gali nuimti stresą, jis, kaip ir kiti depresantai, barbitūratai, anestetikai, opiatai, slopina žmogaus centrinę nervų sistemą. Todėl bene visos savižudybės, buitiniai nesutarimai, konfliktai pasibaigę mirtimi, įvyksta pavartojus alkoholio.

alkoholistirpiklis1

Tokiu pat būdu galima demaskuoti  ir kitus ,,kultūringo gėrimo“ mitus apie tai, jog tam tikrais atvejais alkoholis gali būti naudojamas ir būti netgi naudingas. Tai yra netiesa, alkoholio vartojimas, net ir mažais kiekiais, gali atnešti tik žalą!

Šie ,,kultūringo gėrimo“ mitai yra kuriami tam, kad mes laisva valia leistume mūsų sunkai uždirbamus pinigus, savo sveikatos žalojimui. Patys žudome savo smegenis ir toliau atiduodame savo pinigus tiems, kurie juos leidžia alkoholinei propagandai, naujų mitų, apie alkoholio naudą ir būtinumą kūrimui. Esame trečioje vietoje pagal alkoholio suvartojimą, negerbiame nei savęs, nei aplinkinių, drąsiai išgėrę sėdame už vairo bei nematome jokių problemų. Tačiau šiuo atveju statistika yra negailestinga: per šešis metus keliuose dėl  girtuoklių kaltės žuvo 196 žmonės.