Pagrindinės G. Šičko metodo nuostatos!

11422697_10152846959271244_1945414397_n

Šičko metodas yra naujos krypties, humaniška psichoanalizė. Kursus sudaro savaitės trukmės paskaitų – seminarų ciklas, pagrįstas įvairiomis pedagoginėmis savęs įtikinėjimo technologijomis, skatinančiomis asmenybės vystymąsi. Šiame metode nėra naudojami jokie medicininiai, intervenciniai ar psichologiniai poveikio būdai, naudojama tik socialinė pedagoginė technologija. Pagrindinės G. Šičko metodo nuostatos:

  1. Narkotinė priklausomybė – ne liga, o pastovi, destruktyvi ir nenatūrali programa, įgyta socialinėje aplinkoje.
  2. Patologinę destruktyvią programą galima sunaikinti ir pakeisti ją į kūrybingąją.
  3. Žmogų ir jo psichofiziologinę būklę, veikia Žodis.
  4. Žodis, parašytas savo ranka ir tik prieš miegą, veikia daugkart stipriau.
  5. Tam kad Žodis veiktų efektyviau, reikia turėti tikrų žinių.
  6. Tikrosios žinios suteikia žmogui atsiskirimo nuo destruktyvios programos galimybę.
  7. Turint galimybę atsiskirti ir vadovaujantis moralės principais, asmuo nusistato savo gėrio ir blogio ribas, ir pagal tai sąmoningai sukuria savo elgesį (kontroliuoja savo veiksmus).

Metodika  (tai yra būdas, technologija pasiekti norimą rezultatą) pas skirtingus metodo instruktorius gali gerokai skirtis. Tačiau tai nėra reikšminga, jei tik kursų metu atskleidžiami ir atidirbami visi pagrindiniai G. Šičko metodikos elementai.

Remiantis aukščiau išdėstyta medžiaga, kursai yra sukonstruoti taip, kad kiekvienas užsiėmimas suteiktų žinių ne vien apie teisėtus narkotikus ir jų poveikį, tačiau padėtų atskleisti reiškinių esmę, vadovaujantis naujausiais mokslo pasiekimais šioje srityje.