Kas nutinka plaučiams surūkius vos 60 cigarečių?

thumbnail rukymas

Rūkymas žudo! Juk taip skelbia cigarečių pakeliai, tačiau deja dauguma rūkorių tiesiog ignoruoja šį faktą. Galbūt šis video padės šiek tiek susivokti? Tai, jog vos trys pakeliai cigarečių gali padaryti plaučiams labai rimtos žalos įrodė Honkongo mokslininkų atliktas eksperimentas.

Ryanas Au, vieno iš Honkongo sveikatos universiteto dėstytojų išplatino šį video, siekdamas atkreipti moksleivių dėmesį į rūkymo žalą. Vaizdo įraše pavaizduotas eksperimentas su kiaulių plaučiais. Prie jų buvo pritvirtintos pompos imituojančios kvėpavimą. Pro vienus plaučius buvo leidžiamas švarus oras, o kitus cigarečių dūmai. Tokiu būdu pro plaučius „praleisti“ trys pakeliai cigarečių. Vėliau plaučiai palyginti, skirtumas buvo matyti iškarto, plika akimi. Plaučiau kurie „kvėpavo“ oru liko nepakitę, o  tie kurie „mėgavosi“ cigarečių dūmais įgavo geltonai – rudą atspalvį. Tačiau tikroji žala paaiškėjo prakirpus plaučius ir apžiūrėjus trachėją. Jos vidaus sienelės pasidengė juodais suodžiais ir dervomis.

Tai nutiko vos po trijų pakelių! Įsivaizduokite kas darosi su plaučiais žmogaus, kuris rūko kelis metus ar dešimtmečius? Surūko pakelį cigarečių per dieną? Pasidalinkite informacija su rūkančiais artimaisiais! Galbūt tai privers juos susimąstyti!

https://www.youtube.com/watch?v=tCdOAzyKplM